Після "відключення" постачання до Європи газовий бізнес «Газпрому» став збитковим

Читать на русском

Після

Після "відключення" постачання до Європи газовий бізнес « Газпрому » став збитковим

Невдала спроба «заморозити» Європу, щоб схилити Захід до поступок щодо України, продовжує розоряти «Газпром».

За підсумками 2023 року компанія, яка оперує найбільшими запасами газу на планеті, зазнала збитків від основної діяльності, випливає з її звітності щодо РСБУ. На видобутку та продажу газу «Газпром» втратив 291 млрд рублів за рік, тобто зазнав збитків на 5,6 млрд рублів у середньому щотижня.

Формально компанія прозвітувала про річний чистий прибуток на 695,6 млрд рублів, але вона повністю забезпечена отриманням дивідендів від участі в інших компаніях, звертає увагу Сергій Алексашенко, екс-заступник голови ЦБ, а нині старший науковий співробітник Інституту Брукінгса. У сумі 895,2 млрд рублів принесли "Газпрому" частки в Газпромбанку, страховій групі СОГАЗ, "Новатеке" і "Газпром нафти", прибуток яких був кинутий на те, щоб "залатати" бюджет газової монополії.

Згідно зі звітністю, за минулий рік виручка «Газпрому» впала на третину, операційний прибуток – на 80%, а чистий грошовий потік – різниця між надходженнями на рахунки та відтоком – становив лише 55,9 млрд рублів. Як наслідок, «Газпрому» не вдалося суттєво відновити «грошову подушку»: у 2022 році вона стиснулася в 6 разів, з 1,473 трлн до 247 млрд рублів, а 2023-го збільшилася на скромні 74 млрд.

Wiki