У РФ РПЦ після "народного собору" вибухнула заявою про "священну війну" проти України і "сатанинський Захід"

Читать на русском

У РФ РПЦ після

У РФ РПЦ після "народного собору" вибухнула заявою про "священну війну" проти України і " сатанинський Захід"

В українській УПЦ МП заявили, що категорично відмежовуються від заяв російської церкви, які було зроблено під час Всесвітнього російського народного собору 27 березня і засуджують їх. Як доказ вони нагадали, що у 2022 році на Помісному соборі "визнали свою повну незалежність від РПЦ".

"Українська Православна церква не підтримує та відмежовується від ідеології "руського миру". До того ж ставлення нашої церкви до цієї ідеї давно публічно висловив блаженніший митрополит Київський і всієї України Онуфрій: "Ми ніякий російський світ не будуємо, ми будуємо Божий світ", — написали в УПЦ МП.

Також там зазначили, що ідеї, висловлені у так званому наказі, "не можуть бути підтримані релігійною організацією, яка претендує на те, щоб називатися християнською".

Нагадаймо, представники РПЦ після з’їзду так званого Всесвітнього російського народного собору 27 березня заявили, що війна, яку Росія розпочала проти України, є нібито "священною", а так звана СВО "захищає світ від Заходу, який впав у сатанізм". Тези з цього з’їзду оприлюднили на сайті РПЦ у четвер, 28 березня.

РПЦ у своєму "наказі" також заявила, що на війні проти України окупанти своїми злочинами "відстоюють свої життя, свободу, державність, цивілізаційну, релігійну, національну і культурну ідентичність".

Російська православна церква у псевдодокументі війну проти України називає "новим етапом національно-визвольної боротьби проти злочинного київського режиму і колективного Заходу, що стоїть за ним".

Автори пропагандистського «наказу» також фантазують, що після завершення так званої СВО територія сучасної України «має увійти в зону виняткового впливу РФ». Вони також пишуть про існування якогось «русофобського, ворожого Росії та її народу політичного режиму» на території України. Свій так званий наказ представники РПЦ делегували представникам законодавчої та виконавчої влади країни-агресора. Відбувся цей Народний собор під головуванням патріарха Кирила.

Wiki