Мінфін залучив 118 млн доларів США від Японії

Повідомляється, що ці кошти підуть на медичні послуги та відбудову житлової інфраструктури, пошкодженої через російську агресію

Міністерство фінансів залучило 118 млн доларів США від уряду Японії.

Як повідомляє пресслужба відомства, ці кошти до держбюджету надійшли на безповоротній основі в рамках проєктів Світового банку «Зміцнення системи охорони здоров’я та збереження життя» (HEAL Ukraine) та «Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей» (HOPE).

«Залучені кошти в рамках проєктів HEAL та HOPE допоможуть уряду надавати своїм громадянам належну допомогу, зокрема розширити спектр медичних послуг та доступ до них, а також забезпечити подолання наслідків, спричинених збройною агресією росії, відбудовувати житлову інфраструктуру України», – зауважив міністр фінансів України Сергій Марченко.

Залучене грантове фінансування від Японії складається з:

  • 70 млн доларів США в рамках проєкту Світового банку HEAL Ukraine спрямованих на підтримку державного бюджету, як відшкодування понесених видатків за програмою медичних гарантій.
  • 48,2 млн доларів США в рамках проєкту Світового банку «Ремонт житла для відновлення прав і можливостей людей» (HOPE). Кошти за проєктом спрямовуються на відшкодування витрат державного бюджету, використаних на компенсаційні виплати власникам осель на ремонт у багатоквартирних та приватних будинках, які потребують дрібних та середніх ремонтів

У березні цього року до бюджету України надійшло близько 9 мільярдів доларів США зовнішнього фінансування, 1,1 мільярда доларів – від Японії.

Як повідомляє Міністерство фінансів, у 2024 році зовнішнє фінансування сягає 10,1 мільярда доларів США, від початку повномасштабної війни – 83,7 мільярда доларів. Міжнародна допомога спрямовується на фінансування пріоритетних соціальних видатків державного бюджету України.

Форум

Wiki