Литва надасть Україні великогабаритне устаткування для ТЕС – Міненерго

«У порівнянні з минулим роком ворог змінив тактику, і нинішні атаки мають для нас значно складніші наслідки», – заявив міністр енергетики України

Литва надасть Україні устаткування, що допоможе провести відновлювальні й ремонтні роботи об’єктів українського енергетичного сектору, пошкоджених через удари Росії, повідомило Міністерство енергетики України.

За повідомленням, про це йшлося на онлайн-зустрічі міністра енергетики України Германа Галущенка з литовським колегою Дайнюсом Крейвісом.

За даними Міненерго, сторони домовилися, що незабаром Литву відвідає група українських енергетиків із компаній державного і приватного секторів. Під час візиту українські фахівці відвідають низку литовських енергетичних об’єктів для верифікації обладнання, яке згодом передадуть українському енергетичному сектору. Зокрема, йдеться про великогабаритне устаткування для теплових електростанцій, «що є надзвичайно важливим для української енергетики, яка втратила через атаку ворога значний обсяг саме теплової генерації», йдеться у повідомленні.

«У порівнянні з минулим роком ворог змінив тактику, і нинішні атаки мають для нас значно складніші наслідки. Дуже серйозних пошкоджень зазнала теплова генерація, ворог системно атакує підстанції, а також об’єкти гідрогенерації», – заявив Галущенко.

Останнім часом Росія посилила атаки енергетичної інфраструктури України. 22 березня під час масштабної атаки на українську енергетику РФ завдала удару по найбільшій ГЕС України – ДніпроГЕС у Запоріжжі. У компанії «Укргідроенерго» повідомили про серйозні пошкодження. Згодом цілями російських атак були Канівська і Дністровська ГЕС.

Форум

Wiki