Зеленський: Щоб закрити небо повністю Україні потрібно 25 систем Patriot

Read in English

Зеленський: Щоб закрити небо повністю Україні потрібно 25 систем Patriot

Зеленський: Щоб закрити небо повністю Україні потрібно 25 систем Patriot

Щоб закрити Україну повністю Україні потрібно 25 систем Patriot, по 6-8 батарей.

Про це Президент України Володимир Зеленський сказав в інтервʼю, яке він дав загальнонаціональному телемарафону "Єдині новини", коментуючи ворожі вкиди про так званий наступ на Харків.

"Щоб закрити Україну повністю, на майбутнє Україні бажано мати 25 систем Patriot, по 6-8 батарей в кожній. Усі наші партнери про це прекрасно знають, навіть знають точки, де повинні стояти відповідні системи і діяти. Системи Patriot або аналоги, є кілька аналогів у світі, вони працюють також дуже непогано", — сказав Зеленський.

Як додав глава держави, може виглядати так що йдеться про велику кількість систем, але і територія України велика.

Як зазначив Зеленський, Росія продовжуватиме атакувати українську енергосистему.

"Я вважаю, ми зможемо пройти цей шлях, ми багато енергообʼєктів змогли захистити ППО і іншим захистом першого, другого і третього рівня. Але є ракети, проти яких ці захисні системи не працюють, на жаль. І тут може спрацювати тільки Patriot або аналог", — сказав Зеленський.

У цьому випадку, як сказав Зеленський, доводиться обирати, який обʼєкт, яке місто захистити.

Він зазначив, що інтенсивність російських обстрілів зараз висока, і запас ракет для ППО на сьогодні є, але необхідно враховувати, що Росія може посилити інтенсивність обстрілів, і снарядів для ППО може не вистачати.

"Якщо вони будуть бити так, як били останній місяць, нам може не вистачати ракет і партнери також це знають. У нас розраховано в які дати. Нам потрібно ці ракети, ми розуміємо скільки в середньому ми витрачаємо на добу. Такі процеси треба пришвидшувати. Все це коштує гроші", — сказав Зеленський.

За його словами, якщо раніше Україна розраховувала на допомогу у цьому питанні, то тепер — на контракти.

"І у нас пішло постачання деякої зброї — і артилерії, і протиповітряної оборони ", — сказав Зеленський.

Wiki