Міноборони оновило алгоритм рекрутингу до ЗСУ: чотири етапи

Міністерство оборони України розпочало запроваджувати новий алгоритм рекрутингу до лав Збройних сил України

Міністерство оборони України розпочало запроваджувати новий алгоритм рекрутингу до лав Збройних сил України, йдеться у повідомленні пресслужби відомства.

«Міністерство оборони України повідомляє про новий алгоритм рекрутингу до лав Збройних сил. Алгоритм покликаний замінити застарілі підходи – на зрозумілий механізм добровільного долучення до військової служби через центри рекрутингу та онлайн», – кажуть у Міністерстві.

Згідно з оприлюдненою інфографікою, рекрутинг до ЗСУ передбачає чотири етапи.

Перший етап

На першому етапі, за даними Міноборони, можна обрати посаду та військову частину, звернувшись до рекрутерів у центрах рекрутингу:

  • на базі ЦНАПів;
  • на онлайн-платформах www.lobbyx.army, www.work.ua/zsu; www.defence.robota.ua, www.olx.ua/uk/rabota;
  • на сайтах військових частин;
  • у рекрутингових центрах окремих військових частин чи в ТЦК СП.

Другий етап

Після обрання посади на другому етапі відбувається комунікація з відповідною військовою частиною, де треба пройти співбесіду, перевірити фізичну підготовку та пройти психолого-діагностичне тестування.

За підсумками цього етапу надається рекомендаційний лист від військової частини, з яким необхідно звернутися до ТЦК.

Третій етап

На третьому етапі особа з рекомендаційним листом має відвідати ТЦК СП для уточнення особових даних, проходження ВЛК та проходження професійного відбору та формування особової справи.

Як пояснюють у Міноборони, у разі, якщо під час відбору визначається невідповідність кандидата обраній посаді, йому чи їй пріоритетно пропонуються інші посади в обраній військовій частині.

Четвертий етап

На фінальному, четвертому, етапі видається направлення для проходження військової служби, кажуть у Міноборони.

У разі, якщо кандидат має досвід проходження військової служби протягом останніх 10 років, він отримує направлення безпосередньо до визначених військових частин згідно з наданими рекомендаційними листами.

Якщо ж такого досвіду немає, кандидата відправлять до навчального центру.

У листопаді 2023 року Міністерство оборони повідомило про запуск спільного проєкту з рекрутингу до Збройних сил із рекрутинговою компанією Lobby X. Як заявила тоді заступниця міністра, проєкт має дозволити цивільним обрати підрозділ і посаду, де їхній досвід буде найбільш корисним.

Форум

Wiki