Мільйонери від освіти: рейтинг найбагатших ректорів України

ВНЗ та гроші

Ректори вищих навчальних закладів України оприлюднили свої декларації за 2022 рік. Ми підготували рейтинг освітян, які задекларували найбільші суми грошей займаючи найвищі керівні посади у ВНЗ.

Почесне перше місце посідає очільник Київського університету імені Драгоманова Віктора Андрущенка. За 2022 рік він заробив 2 мільйонів 51,9 тисяч гривень, також чоловік задекларував отримання заробітньої плати за сумісництвом і пенсію.

Друге місце займає ректор Київського політехнічного інституту Михайло Згуровський. Він задекларував за 2022 рік 1 мільйон 826,2 тисяч гривень зарплати. Так само як і Андрущенко, ректор зазначив про пенсію, але ще додав дохід від продажу електроенергії по "Зеленому тарифу".

На третьому місці знаходиться львівський освітянин, а саме Володимир Мельник – Ректор Львівського національного університету імені Франка. Він задекларував 1 мільйон 252,4 тисяч гривень зарплати. Також, він зазначив розмір пенсії та довічної плати за звання члена-кореспондента НАН України.

Майже стільки ж, як і львівський колега, заробив Анатолій Мазаракі, який очолює Державний торговельно-економічний університет у Києві. Він задекларува 1 мільйон 221 тисячі грнивень.

Трохи менше за своїх вищезгаданих колег-освітян заробив ректор найпопулярнішого українського університету, оскільки саме сюди абітурієнти подали найбільше заяв під час вступної кампанії – "Львівської політехніки" – Юрій Бобало. Чоловік задекларував за 2022 рік 1 мільйон 99,6 тисяч гривень зарплати, тому займає у нашому рейтенгу п’яте місце.

Нагадаймо, що Президент України Володимир Зеленський оприлюднив декларацію про майно, доходи, витрати та зобов’язання фінансового характеру за 2023 рік.

Ще більше гарячих та ексклюзивних новин – у нашому Telegram-каналі та Facebook!

Wiki