У Чехії в Карлових Варах з’явився пам’ятник Леніну – це був жарт

Організатори зазначили, що розміщення скульптури – це квітневий жарт: «акцію повністю ми поєднали з квітнем, хоча метою не є з когось насміхатись чи зменшувати те, що сталось в минулому». Фото ілюстративне

У чеському місті Карлові Вари 1 квітня з’явився пам’ятник Володимиру Леніну, повідомляють місцеві медіа.

Встановлення пам’ятника ініціювала організація «Курортні ліси і парки Карлові Вари». На своєму ФБ організатори зазначили, що розміщення скульптури – це квітневий жарт: «акцію повністю ми поєднали з квітнем, хоча метою не є з когось насміхатись чи зменшувати те, що сталось в минулому».

Як заявили ініціатори встановленням пам’ятника Ленінові, вони хотіли «звільнитись від вантажу минулого, залишити його позаду і сприймати скульптуру тільки як мистецький твір». Однак, як повідомляють ЗМІ, встановлення цієї скульптури викликало серед місцевих жителів незадоволення. Зараз вирішується, коли повернеться скульптура до складу, де вона досі зберігалась.

Пам’ятник Леніну (бронза) був встановлений у Карлових Варах 30 квітня 1966 року, після Оксамитової революції 1989 року був демонтований. Спроби працівників курорту знайти місце скульптурі в якомусь музеї, сховищі чи передати її комусь з митців не були успішними.

Форум

Wiki