Комісар Ради Європи з прав людини анонсував свій перший візит на посаді до України

Майкл О’Флаерті є п’ятим Комісаром Ради Європи з прав людини

Новообраний комісар Ради Європи з прав людини Майкл О’Флаерті здійснить свій перший візит на посаді до України, йдеться на сайті Ради Європи.

«Я не можу придумати нічого більш термінового, ніж вирішення наслідків для прав людини після повномасштабного вторгнення Росії в Україну, яке спричинило жахливі людські страждання та руйнування», – цитує комісара пресслужба Ради Європи, але не уточнює дату візиту.

Вказано, що Майкл О’Флаерті 1 квітня розпочинає свій шестирічний мандат на посаді комісара з прав людини.

Серед пріоритетних сфер роботи вказані також посилений захист прав людини, включаючи кліматичну кризу, управління штучним інтелектом, свободу вираження поглядів, міграцію та зростання мови ненависті, серед них антисемітизм і антимусульманські напади.

Майкл О’Флаерті був обраний Парламентською асамблеєю Ради Європи в січні 2024 року. Він є п’ятим Комісаром Ради Європи з прав людини, змінивши на цій посаді Дуню Міятович.

Раніше управління ООН з прав людини звітувало, що Російська Федерація створила атмосферу страху на окупованих територіях України, вчиняючи широкомасштабні порушення міжнародного гуманітарного права та прав людини.

Форум

Wiki