Лукашенко заявив, що нападники на «Крокус» у РФ спершу хотіли втекти до Білорусі. Це суперечить заявам Путіна

Володимир Путін у зверненні до росіян через 19 годин після теракту стверджував, що для чотирьох осіб, нібито затриманих на шляху до України, було підготовлене вікно для переходу кордону

Фактичний очільник Білорусі Олександр Лукашенко 26 березня заявив, що підозрювані в нападі на концертну залу «Крокус Сіті Хол» під Москвою спочатку їхали в бік білоруського кордону – про це повідомляє його пресслужба, передає білоруська служба Радіо Свобода.

За словами Лукашенка, нападники на «Крокус Сіті Хол» вирушили на ділянку українсько-російського кордону, оскільки не змогли потрапити до Білорусі.

«Вони не могли поїхати в Білорусь. Їхні куратори (про деяких у нас є підозри, я зателефоную Путіну і висловлю свої підозри) – вони зрозуміли, що в Білорусь в’їхати неможливо. Тому що в перші хвилини, як у Росії, частина регіону перейшла на посилений режим безпеки, так і ми», – цитує Лукашенка його пресслужба.

Лукашенко стверджує, що в перші хвилини після теракту він спілкувався з головою КДБ, після чого були задіяні сили МВС Білорусі, виставлені пости на дорогах, у тому числі з Росією, «залучено сили КДБ, Державного прикордонного комітету, окремі частини військ».

«Тому вони ніяк не могли потрапити в Білорусь. Вони це бачили. Тому вони розвернулися і пішли на ділянку українсько-російського кордону», – сказав Лукашенко.

Ці слова суперечать попереднім твердженням президента Росії Володимира Путіна про те, що нападники прямували в бік України, де для них нібито «приготували вікно».

Згідно з останніми офіційними даними, внаслідок нападу на концертний зал «Крокус Сіті Хол» 22 березня загинуло 139 людей, ще 182 зазнали поранень. Відповідальність за теракт у «Крокусі» взяв на себе осередок «Ісламської держави» під назвою «Вілаят Хорасан». Справжність заяви терористів підтвердили американські урядовці.

Російські пропагандисти стали говорити про «український слід» практично одразу після теракту. Володимир Путін у зверненні до росіян через 19 годин після теракту стверджував, що для чотирьох осіб, нібито затриманих на шляху до України, було підготовлене вікно для переходу кордону.

Україна заперечує будь-яку причетність до теракту у «Крокусі». Президент України Володимир Зеленський, говорячи про припущення Путіна, назвав російського президента «хворою та цинічною істотою». «Усі в нього терористи, крім нього самого, хоча терором уже два десятиліття живиться саме він», – сказав глава української держави.

Форум

Wiki