У Польщі пройшла серія обшуків проти проросійської шпигунської мережі

Читать на русском

У Польщі пройшла серія обшуків проти проросійської шпигунської мережі

У Польщі пройшла серія обшуків проти проросійської шпигунської мережі

27 березня співробітники Агентства внутрішньої безпеки Польщі провели обшуки у Варшаві та Тихах у рамках розслідування розкритої шпигунської діяльності на користь Російської Федерації, спрямованої проти держав та органів Європейського Союзу.

 qhtixhiqtdiqzrant

Співробітники Агентства внутрішньої безпеки Польщі.

Фото: abw.gov.pl

В результаті було задокументовано діяльність щодо організації проросійських ініціатив та медійних кампаній у країнах ЄС, мета яких – реалізація зовнішньої політики Кремля, зокрема ослаблення позицій Польщі на міжнародній арені, дискредитація України та іміджу органів Євросоюзу. Для цього, зокрема, було запущено інтернетівський портал voice-of-europe.eu, на якому публікуються проросійські статті, заяви, коментарі та інтерв’ю щодо поточної міжнародної ситуації. Служби виявили спосіб фінансування описаної процедури. Було вилучено €48 500 та $36 000, ряд електронних носіїв, включаючи мобільні телефони.

Заходи Агентства внутрішньої безпеки також стали результатом розслідування, завершеного 19 січня, щодо громадянина Польщі, підозрюваного у шпигунстві на користь російських спецслужб. Він, будучи впровадженим у спільноти польських та європейських парламентаріїв, виконував завдання на замовлення та за рахунок фінансування російських спецслужб. Вони включали, серед іншого, пропаганду, дезінформацію та політичні провокації з метою побудови російської сфери впливу в Європі.

Усього за сім років (з 2016 по 2023 роки) Агентство внутрішньої безпеки та Служба військової контррозвідки Польщі затримали 46 осіб, підозрюваних у співпраці з розвідками Росії чи Білорусі.

Wiki