Японія на рік продовжила торговельні санкції проти РФ

Читать на русском

Японія на рік продовжила торговельні санкції проти РФ

Японія на рік продовжила торговельні санкції проти РФ

Уряд Японії у п’ятницю схвалив рішення продовжити ще на рік дію постанови про позбавлення Росії торговельного статусу «найбільшого сприяння» у рамках економічних санкцій через її вторгнення в Україну.

Про це повідомляє Kyodo.

Парламент Японії дав зелене світло позбавленню Росії переваг і преференцій у торгівлі, таких як застосування нижчих тарифів, у квітні 2022 року. Це відбулося в рамках покарання РФ за вторгнення в Україну.

Термін дії встановлених Токіо антиросійських обмежень становить один рік, після чого уряд країни продовжує їх на наступний рік. Тобто нинішнє рішення стало другим продовженням санкційного терміну.

Міністр фінансів Сюнічі Сузукі заявив на пресконференції в п’ятницю, що Японія, у співпраці з міжнародним співтовариством, продовжуватиме і збільшуватиме тиск на Росію за розв’язану нею в лютому 2022 року війну проти України.

Таким чином, до кінця березня 2025 року весь російський імпорт до Японії буде обкладатися підвищеними митами. Зокрема, йдеться про 5-відсоткове оподаткування постачань лосося (проти попередньої ставки 3,5%) та збільшене до 6% мито на імпорт крабів (довоєнний показник становив 4%).

Wiki