Війська РФ активно використовують розвідувальні дрони, щоб компенсувати відсутність А-50 – Гуменюк

Наталія Гуменюк зауважила, що, збираючи інформацію, противник продовжує наведення до майбутніх ударів – як точкових, так і масованих. На фото — літак A-50

Російські війська активно використовують розвідувальні дрони, намагаючись компенсувати відсутність літака дальньої радіолокаційної розвідки А-50, заявила начальниця Об’єднаного координаційного центру сил оборони півдня Наталія Гуменюк.

За її словами, Росія на півдні активно використовує дрони як розвідувальні, так і ударні.

«Якщо минулої доби ми спостерігали понад 200 розвідувальних дронів у нашій зоні відповідальності – від Одещини до Запоріжжя. Цієї доби було трошки менше. Але ворог продовжує розвідку, і, очевидно, що в нього є потреба компенсувати в повітрі А-50 саме в такий спосіб», – розповіла вона в ефірі національного телемарафону.

Гуменюк зауважила, що, збираючи інформацію, противник продовжує наведення до майбутніх ударів – як точкових, так і масованих.

«Очевидно, що і дронові атаки не припиняться, тому що накопичення у ворога є. Днями ми спостерігали переліт вантажного борту з Тегерану до Москви, що говорить про те, що і готові вироби типу Shahed, і складові – в активній роботі», – сказала вона.

Гуменюк зауважила, що по уламках дронів-камікадзе, які прилітали під час останніх атак, військові встановили, РФ все частіше виготовляє їх на своїй території, оскільки маркує їх специфічними літерами саме російської абетки.

У січні Повітряні сили України збили над Азовським морем літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50 та повітряний пункт управління Іл-22.

A-50 – літак далекого радіолокаційного виявлення та управління, його роль полягає у створенні розпізнаної повітряної картини і забезпеченні координації винищувачів.

Форум

Wiki