«Медіазона»: підтверджені втрати РФ у війні – понад 50 тисяч, оціночні – близько 85 тисяч загиблими

За даними журналістів, втрати військ РФ складають «близько 1200 осіб на тиждень»

Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну до 12 квітня 2024 року журналісти підтвердили загибель 50 471 російського військового, повідомляє видання «Медіазона», яке веде підрахунок спільно з колегами з Бі-Бі-Сі та командою волонтерів.

«Нам відомі імена понад 3300 офіцерів армії та інших силових структур. 390 із них – у званні від підполковника та вище. Реальна кількість загиблих розрахована за реєстром спадкових справ та актуальна на 15 березня 2024 року – близько 85 тисяч осіб», – указано в повідомленні.

За цими даними, команди OSINT-аналітиків, які підраховують втрати військової техніки, повідомляють, що в останні кілька тижнів Росія втрачає дуже велику кількість танків, БТР, БМП та артилерії. У статистиці загиблих за некрологами це поки що не відбивається, відзначають аналітики.

«Число загиблих, яких ми знаходимо в соцмережах, залишається приблизно однаковим весь 2024 рік: це близько 1200 осіб на тиждень, більшість із яких не були професійними військовими. Єдиний тренд, який ми можемо зараз відзначити, – значно зросла кількість загиблих із Башкортостану. Зараз регіон вийшов на друге місце серед числа загиблих у всій Росії, його випереджає лише густо населений Краснодарський край, де, крім цього, є група волонтерів, яка стежить за могилами загиблих солдатів (тобто ми дізнаємося про велику кількість втрат)», – написало видання «Медіазона».

За даними Генштабу ЗСУ, російська армія за час повномасштабного вторгнення в Україну втратила близько 451 730 своїх військових.

Росія і Україна майже не дають інформації про свої втрати у війні. Москва офіційно востаннє називала кількість убитих у вересні 2022 року ‒ тоді заявлялось про 5937 загиблих. Київ тривалий час цього не робив, заявляючи, що дані будуть розкриті після війни.

25 лютого 2024 року президент України Володимир Зеленський вперше від початку повномасштабного вторгнення озвучив число загиблих українських військових: 31 тисяча. Водночас Зеленський сказав, що не може розголошувати, скільки серед українських військових є поранених і зниклих безвісти. Також, за його даними, втрати Росії склали 180 тисяч військовослужбовців загиблими, і до 500 тисяч разом поранених і загиблих.

Міністр оборони США Ллойд Остін 19 березня заявив, що щонайменше 315 тисяч російських військовослужбовців були вбиті або поранені з моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну.

24 лютого розвідка Великої Британії заявила, що вбитими й пораненими Росія, ймовірно, втратила приблизно 350 тисяч військових. Такі втрати –350 тисяч – навів і генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ.

Форум

Wiki