Грошей на чеську ініціативу із купівлі снарядів для України все ще не вистачає

Читать на русском

Грошей на чеську ініціативу із купівлі снарядів для України все ще не вистачає

Грошей на чеську ініціативу із купівлі снарядів для України все ще не вистачає

Деякі країни вже зробили свій внесок у чеську ініціативу із закупівлі боєприпасів для України, але, попри це, грошей, як і раніше, не вистачає.

Про це заявив міністр оборони Естонії Ханно Певкур, повідомляє ERR.

За його словами, у світі є місця, де можна купити снаряди, але питання у тому, чи є на це гроші.

"Якщо ми говоримо про мільйон снарядів, то це близько трьох мільярдів євро. Є різні калібри, менші трохи дешевші. Було б чудово, якби все вдалося зробити. Зараз можна сказати, що грошей не вистачає більше, ніж снарядів", – сказав Певкур.

Він наголосив, що суми, яких бракує, намагаються знайти насамперед у країнах Північної та Центральної Європи. Францію, яка заявила, що готова зробити більший внесок, слід ще обговорити окремо.

Нині важко прогнозувати, коли снаряди можуть потрапити на фронт. Частина, можливо, потрапить уже через кілька місяців, частина – лише до кінця року.

"Дуже багато залежить від того, що нам потрібно фізично перевірити деякі снаряди цих можливих партнерів. Нам сказали, що там можна дістати, але в якому вони стані, чи придатні взагалі до використання – все це треба перевірити", – додав глава Міноборони Естонії.

Зазначається, що найбільш критична ситуація із зенітними ракетами, запаси яких в України закінчуються. За словами міністра оборони, Естонії в цьому випадку нічого запропонувати і єдиний варіант – з надією дивитися у бік складів союзників.

Wiki