Хто має прийти до ТЦК у квітні без повістки і чи можуть їх одразу мобілізувати

Хто має прийти до ТЦК у квітні без повістки і чи можуть їх одразу мобілізувати

Хто має прийти до ТЦК у квітні без повістки і чи можуть їх одразу мобілізувати

В Україні з початку повномасштабної війни триває загальна мобілізація, під час якої військовозобов’язані громадяни підлягають призову на військову службу.

При цьому в деяких випадках військовозобов’язані, призовники та резервісти повинні самостійно прибути до територіальних центрів комплектування, не чекаючи на отримання повістки.

Йдеться насамперед про необхідність оновлення чи уточнення персональних даних у ТЦК та СП. Про це говориться у постанові Кабінету міністрів № 1487 від 30 грудня 2022 року.

Відповідно до порядку проведення військового обліку призовників, військовозобов’язаних та резервістів, під час воєнного стану військовозобов’язані громадяни повинні якнайшвидше повідомити ТЦК та СП про зміну місця проживання та надати інформацію про фактичне місце проживання.

У законодавстві йдеться, що військовозобов’язаним громадянам забороняється без дозволу ТЦК та СП змінювати місце проживання з моменту оголошення мобілізації та у воєнний час. Крім того, військовозобов’язані повинні не рідше ніж один раз на п’ять років уточнювати персональні дані у військкоматах.

Якщо людина не має законних підстав для відстрочки або звільнення від мобілізації, передбачених ст. 23 Закону України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію", після візиту до військкомату її можуть направити на проходження військово-лікарської комісії. У разі, якщо людину визнають придатною для проходження військової служби, їй можуть вручити мобілізаційне розпорядження.

Wiki