Речник Командування Повітряних сил розповів, що потрібно ЗСУ, щоб переламати ситуацію у війні

Речник Командування Повітряних сил розповів, що потрібно ЗСУ, щоб переламати ситуацію у війні

Речник Командування Повітряних сил розповів, що потрібно ЗСУ, щоб переламати ситуацію у війні

Речник Командування Повітряних сил ЗСУ Ілля Євлаш прокоментував інформацію про ймовірність передачі Британією Україні лазерної зброї.

Ефективність лазерної зброї для знищення дронів і ракет поки що важко оцінити, але будь-які системи ППО необхідні Україні, наголосив він в ефірі телемарафону і уточнив, що наскільки вони ефективні, поки що складно сказати.

Він звернув увагу на те, що деталі щодо використання нового озброєння потрібно тримати в таємниці.

"Ця інформація досить чутлива, краще нехай вона залишиться фахівцям для обговорення за закритими дверима", – зазначив представник ПС.

Водночас він сказав, що дві ескадрильї F-16 уже могли б істотно вплинути на ситуацію в повітряному просторі України та протистоянні атакам ворога.

"Навіть дві ескадрильї – це до 18 літаків, вони вже могли б суттєво вплинути на ситуацію в повітряному просторі. Звичайно, ми не забуваємо і про ту авіацію, яка зараз перебуває в нас на озброєнні", – пояснив український офіцер.

Він зазначив, що Повітряні сили ЗСУ потребують повного переозброєння авіапарку на сучасні НАТОвські літаки, оскільки радянські літаки вже морально зносилися.

"Нам необхідно щонайменше 15 сучасних літаків для того, щоб ефективно виконувати поставлені завдання. Основа, звичайно, F-16. Але можуть бути такі ще варіанти, як Gripen, зокрема. Можливо й інші розробки. Однак і ці літаки, які нам готові передати наші партнери, в тому числі, які готові передати як "донори", – це стане досить суттєвою підтримкою. Коли в нас буде вже наш авіапарк сучасний – літаки 4-го покоління F-16, то вони ("донори") стали б у нагоді і в заміні деяких елементів", – прокоментував Євлаш.

Він додав, що постачання багатоцільових винищувачів четвертого покоління Gripen обговорюється вищим військово-політичним керівництвом: "Але так, Повітряним силам ЗСУ такі літаки теж підходять. Такий тип літаків теж розглядається".

Wiki