Бійка в парламенті Грузії через «закон про іноагентів»: опозиціонер вдарив депутата правлячої партії

Це сталося на засіданні юридичного комітету, де тривало обговорення «закону про іноагентів»

На засіданні юридичного комітету парламенту Грузії лідер партії «Громадяни» Алеко Елісашвілі побився з представником парламентської більшості, одним із лідерів правлячої партії «Грузинська мрія» Мамукою Мдінарадзе.

Це сталося під час обговорення «закону про іноагентів». У той момент, коли Мдінарадзе сперечався з представницею партії «Лело» Анною Нацвлішвілі з приводу законопроєкту, Елісашвілі підійшов до представника більшості, який стояв за трибуною, і вдарив його кулаком по обличчю. Після цього зчинилася штовханина, обидва члени комітету залишили залу засідань. Бійка між депутатами продовжилася вже в коридорі, повідомили представники медіа.

Уривок із трансляції, перш ніж вона перервалася, оприлюднив проєкт Радіо Свобода «Ехо Кавказу».

Пізніше Алеко Елісашвілі залишив будинок парламенту і заявив журналістам:

«Я завжди намагався спілкуватися з «Грузинською мрією» по-людськи, а вони нас ведуть до Росії… Зараз не час сидіти вдома, треба виходити надвір. Ми повинні викинути їх разом із їхнім «російським законом». Набридло все це, і я «врізав» по обличчю цього російського агента Мдінарадзе».

Після бійки, як стверджує сам депутат, його вигнали із будівлі парламенту.

За півгодини засідання юридичного комітету відновилося. Голова Комітету Анрі Оханашвілі звернувся до опозиції.

«Я закликаю всіх опозиціонерів, а також правозахисників, які тут перебувають, дати оцінку огидній поведінці цієї людини. Я дам вам можливість, якщо хтось захоче прокоментувати. На будь-яку провокацію, яку ви тут зробите, буде дана найсуворіша відповідь», – заявив Оханашвілі.

Коментуючи подію, Мамука Мдінарадзе заявив, що Алеко Елісашвілі «підкрався до нього як злодій» і вдарив його, що було «не по-чоловічому».

У парламенті, попри критику й протести, 15 квітня почалося обговорення «закону про іноагентів» – законопроєкту «Про прозорість іноземного впливу». Опоненти цієї ініціативи планують акцію протесту сьогодні увечері.

Форум

Wiki