Чому так хвилюється Лукашенко і хто може вдарити по НПЗ Білорусі

Чому так хвилюється Лукашенко і хто може вдарити по НПЗ Білорусі

Чому так хвилюється Лукашенко і хто може вдарити по НПЗ Білорусі

Мінськ прекрасно розуміє, що може отримати удар по своїх НПЗ, якщо посилить обслуговування інтересів Путіна проти України. Удар можуть нанести білоруські добровольці, які бажають повалення режиму Лукашенка, кажуть експерти.

Білорусь готується до потенційних ударів із боку України по своїх найпотужніших нафтопереробних заводах, адже для українських дронів територія сусідньої республіки немов на долоні. Такі удари цілком можливі, якщо режим Лукашенка активніше допомогатиме агресії Путіна проти України. Про це в інтерв’ю зазначили політолог Олексій Буряченко та голова "Міжнародної асоціації малих міст" і голова "Центру аналізу та стратегій" Ігор Чаленко.

Якщо Білорусь буде ще сильніше інкорпорована в дії Путіна не лише щодо України, але й щодо східного флангу НАТО, то це важливий аспект для уваги, враховуючи те, що режим Лукашенка отримав тактичну ядерну зброю від Кремля, зазначають експерти. Мінськ прекрасно розуміє, що може отримати удар по своїх НПЗ, які є вкрай важливими для економіки республіки. Збирають там і так звану тероборону у вигляді народного ополчення.

"Звичайно, у ЗСУ поки що немає планів бити по НПЗ дронами чи ракетами, — акцентує Чаленко. — Але ми не відповідаємо за дії того ж добровольчого полку ім. Калиновського, що складається із громадян Білорусі, які боряться за вільну Україну та Білорусь без лукашенківського режиму".

На думку експертів, із Білоруссю очевидно є певні понятійні домовленості: білоруси не виходять за певні межі стосовно нашого північного кордону, а ми не чіпаємо їхні НПЗ чи важливу інфраструктуру та військові об’єкти, хоча маємо на це право через запуски винищувачів і пропуск сил окупантів із їхньої території на початку широкомасштабного наступу росіян.

За словами Буряченка, Білорусь важлива для України, але без режиму Лукашенка. Ба більше, що самі білоруси не проти звільнити свою землю від тоталітарного лукашенківського режиму та зменшити впливу Кремля на їхню рідну землю.

"Якщо заради цього зменшення впливу Кремля потрібно буде знищити НПЗ, то білоруські добровольці чи партизани можуть на це піти, — акцентує Буряченко. — Треба мати на увазі, що НПЗ в Білорусі налаштовані на європейський ринок, і Лукашенко з цього мав величезний валютний виторг".

Знищення білоруських НПЗ негативно позначиться й на самій Росії, вважають експерти. Хоча, звичайно, там знайдуть спосіб поновити постачання пального через той самий Казахстан, але це боляче вдарить по політичній складовій. І хоча Україні вдалося позбавити окупантів 17% перероблювання нафти, це поки що все одно недостатньо, і в українських спецслужб є купа роботи, кажуть фахівці.

Wiki