ISW: РФ подвоїла зусилля з виправдання удару Ірану по Ізраїлю та "підхопила" висвітлення протестів в Грузії

ISW: РФ подвоїла зусилля з виправдання удару Ірану по Ізраїлю та

ISW: РФ подвоїла зусилля з виправдання удару Ірану по Ізраїлю та "підхопила" висвітлення протестів в Грузії

Російські офіційні особи подвоїли зусилля щодо "виправдання" великомасштабної іранської атаки на Ізраїль у ніч із 13 на 14 квітня. Вони помилково прирівнюють її до ізраїльського удару на початку місяця, спрямованого проти представників "Корпусу вартових ісламської революції" (КВІР) у Дамаску.

Водночас росЗМІ схопилися за грузинські протести проти закону, аналогічного російському про "іноземних агентів", у межах спроб Кремля посилити політичні розбіжності в Грузії. На такі факти вказав Інститут вивчення війни (Institute for the Study of War, ISW).

Виправдання Кремлем атаки Ірану на Ізраїль

Постійний представник РФ в Організації Об’єднаних Націй Василь Небензя заявив на засіданні Радбезу ООН 14 квітня, що Іран вдарив по Ізраїлю "у відповідь на бездіяльність" організації після ізраїльського удару 1 квітня по представниках КВІР у столиці Сирії.

Пропагандист також заявив, нібито Тель-Авів "постійно бомбардує Сирію". Він закликав Ізраїль "відмовитися від військових дій на Близькому Сході" та повторив заклики РФ до припинення вогню в Секторі Гази.

Зі свого боку прессекретар кремлівського диктатора Дмитро Пєсков заявив, мовляв, Росія виступає проти ескалації та "підтримує політико-дипломатичне вирішення конфліктів" на Близькому Сході.

"Російський уряд, найімовірніше, продовжить активізувати інформаційні операції, покликані виправдати перед міжнародною спільнотою удари Ірану по Ізраїлю в ніч на 14 квітня", – вважає ISW.

Росія подвоїла зусилля з виправдання удару Ірану по Ізраїлю та  queiueiqutiqqhant

Зусилля Кремля щодо загострення політичних розбіжностей у Грузії

Російські державні ЗМІ детально висвітлили дебати в грузинському парламенті 15 квітня щодо запропонованого закону, який вимагатиме від неурядових організацій у Грузії, які отримують понад 20% свого бюджету з іноземних джерел, реєструватися як "організація, що має інтереси іноземної держави". Цей ярлик лише замінює термін "іноземний агент", який використовує Росія, і який фігурував у попередніх версіях грузинського закону.

Пропагандисти з РФ особливо зосередили увагу на протестах у Тбілісі та неодноразово наголошували, що саме західні дипломати в Грузії, такі як місія ЄС і посольство США, виступили проти ухвалення документа.

Уже згаданий кремлівський речник Пєсков 4 квітня відреагував на повторне внесення законопроєкту до парламенту Грузії та назвав абсурдними заяви про те, що це "російський проєкт". Він стверджував, що такі закони є "світовою практикою" і що "жодна суверенна держава не хоче втручання інших країн у внутрішню політику".

Парламент Грузії ухвалив цей проєкт закону в першому читанні ще в 2023 році, а потім зняв його з подальшого розгляду після масових акцій громадськості. Тоді російські видання й телеканали також широко висвітлювали громадські протести та розбіжності серед грузинського суспільства.

"Росія регулярно намагається зобразити політику України та інших пострадянських країн як хаотичну в спробі дестабілізувати цільові держави та полегшити для Росії вплив на них чи відкритий напад", – нагадали в ISW.

Wiki