Російські друзі банкіра Володимира Клименка: з ким співпрацює голова збанкрутілого «Укрінбанку»

2024 рік. Третій рік повномасштабного вторгнення РФ в Україну. Вся країна волонтерить, збирає донати та намагається пришвидшити перемогу. Було б дивно, якби до добрих справ не почали «примазуватися» люди, які роками грабували країну, працювали з поплічниками Януковича і відстоювали російські наративи. Одним з таких «благодійників» виявився банкір Володимир Клименко, який довів один з найперших комерційних банків України «Укрінбанк» до банкрутства - там зависли мільярдні гроші вкладників. Його зв’язок з проросійським діячами вдалося встановити через благодійний фонд та вибори 12-річної давнини.

Володимир Клименко - уродженець Луганська. Відомий тим, що є одним із засновників збанкрутілого «Укрінбанку». В 2015 році Національний банк України визнав банк неплатоспроможним, а влітку 2016-го за одну ніч банк перейменували у ПАТ «Укрінком» і прописали у Сєвєродонецьку. До сьогодні Фонд гарантування вкладів намагається судитися з Клименком, а той у свою чергу не припиняє спроб вивести активи банку до «правильної» кишені.

Окрім фінансової діяльності, Володимир Клименко також має благодійний фонд «Сила єдності». З Facebook-сторінки банкіра-благодійника можна дізнатись, що зараз він багато допомагає Збройним силам України, долучається до організації концертів та видання книжок українською мовою. Сам Клименко хизується подяками від колишнього Головкома Валерія Залужного та від Міністерства оборони. Але його показовий патріотизм різко контрастує з тим, яким чином він вів діяльність десять років тому і кого має за найближчих друзів.


У 2012 році луганчанин Володимир Клименко балотувався до Верховної Ради від округу на Тернопільщини. Місцева преса писала, що благословив його на висування в ідеологічно протилежному регіоні голова Партії регіонів та колишній очільник Луганщини Олександр Єфремов. Той самий Єфремов, який після окупації Донбасу був звинувачений судом у державній зраді та фінансуванні тероризму.


На перемогу Клименка був кинутий чималий адмінресурс. Зокрема, його активно піарили представники місцевої верхівки влади. Головним посилом його предвиборчої кампанії був ремонт доріг Тернопільщини. Офіційно все проводилося через благодійний фонд «Галичина-Волинь», який був створений якраз напередодні виборів. Це той самий фонд, який зараз називається «Сила єдності».Поки передвиборча кампанія тривала, Клименко та його фонд хвалилися, що змогли відремотувати деякі дороги. Однак, після того, як він програв "свободівцю" Михайлу Головку, з’ясувалось, що насправді ніяких доріг він не будував, а просто видавав кредити від його ж «Укрінбанку» місцевому автодору. Ба більше, місцева преса писала і про те, що навіть на тих дорогах, які почали ремонтувати, діяльність припинилась одразу після дня виборів.


«Перед виборами дорогу від наших сіл до райцентру почали ремонтувати. Поклали десь три кілометри асфальту. Приїжджав кандидат Клименко з фонду «Галичина-Волинь», казав за нього голосувати й обіцяв до кінця року аж до райцентру нову прокладе. Навіть щебінь на ту дорогу в село завезли. Але в наших селах він більшості не набрав. То зразу після виборів приїхали машини і щебінь забрали. Тепер виходить так, що частина дороги є, а частина, як і була – яма на ямі. Ще не одній ділянці просто щебінь розгорнутий, а асфальт так і не поклали», ― розповідала у 2012 році місцева жителька в коментарі для преси.

В історії з виборами є ще один ключовий момент. Тернопільський автодор був залучений для піар-кампанії Володимира Клименка не просто так. Мало того, що «Укрінбанк» видавав йому кредити під немаленькі відсотки, так ще й заробітні плати співробітників ДП «Тернопільський облавтодор» були переведені в цей банк.

Треба згадати, що за часів президента-втікача головою «Укравтодору» був Володимир Демішкан. Він - багаторазовий депутат від Партії регіонів, який з 2014 року переїхав до Росії і має російський паспорт. Демішкана ще в «регіоналівські» часи неодноразово підозрювали у розкраданнях коштів «Укравтодору», але після втечі до РФ, про нього забули.

Хоча дарма, адже він, наприклад, є одним із засновників мисливського клубу «Кедр», яке прописалось у "Межигір’ї", що тоді окупував Янукович.


Разом із ним членами клубу були всі видатні регіонали – від Юрія Бойка до Сергія Ківалова. І ще одна цікава персона – Сергій Євтушенков. Це російський олігарх, найбільш наближений до російського диктатора Владіміра Путіна.За інформацією народного депутата сьомого скликання Володимира Бойка, Демішкан є кумом банкіра-благодійника Володимира Клименка. Це пояснює, чому головною темою передвиборчої кампанії були дороги, які насправді ніхто так і не відремонтував.

Благодійний фонд «Галичина-Волинь» протримався в Тернополі до 2014 року, але після виборів 2012-го фактично жодної активності не вів. Згодом він переїхав у самий центр Києва - на вулицю Інститутську в урядовому кварталі, та змінив назву на «Сила єдності».

З часу виборів 2012 року пройшло понад 10 років. Янукович давно не президент, Демішкан, використовуючи російський паспорт, осів у Москві, Єфремов хоч і затримався в Україні, але після повномасштабного вторгнення РФ в Україну теж втік до Білокам’яної. При цьому їхній товариш Володимир Клименко, який не виключено, що допомагав виводити кошти «Укрінбанку» в інтересах названих осіб, прекрасно почувається і навіть перевів соцмережі на українську мову.

Клименко отримує подяки від військових, від Міністерства оборони та Генштабу за допомогу українській армії. При цьому його зовсім не бентежить те, що його найближчі друзі і навіть кум обрали місцем проживання країну-окупантку. Своїм вибором вони однозначно дали зрозуміти, що підтримують ворожу до України політику Путіна і готові йому в цьому сприяти, сплачуючи податки в Росії.

Wiki