В Україну повернули тіла 254 загиблих військових – штаб

Українські прапори над могилами військових на Броварському кладовищі під Києвом, архівне фото

В Україну за підсумками репатріаційних заходів повернули ще 254 тіла загиблих військових, повідомив 14 червня Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими.

«Зокрема, вдалося репатріювати тіла 221 захисника, що воювали на Донецькому напрямку, 25 полеглих воїнів на Запорізькому напрямку, чотирьох полеглих оборонців із Луганського напрямку і чотирьох загиблих воїнів, тіла яких передані з моргів на території РФ», – йдеться в повідомленні.

У штабі зазначили, що Збройні сили України перевезуть репатрійовані тіла й останки до визначених державних установ, а представники правоохоронних органів і судово-медичні експерти встановлять особи загиблих. Після ідентифікації тіла захисників передадуть родинам для гідного поховання.

На початку березня 2024 року омбудсмен Дмитро Лубінець повідомив, що в Україні вдалося ідентифікувати понад 2800 тіл і фрагментів тіл військових.

Невідомо, скільки тіл залишаються неідентифікованими. Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими регулярно повідомляє про репатріацію тіл українських військових. Їх перевозять до державних установ для передачі представникам правоохоронних органів і судово-медичним експертам для встановлення осіб загиблих.

25 лютого 2024 року президент України Володимир Зеленський вперше від початку повномасштабного вторгнення озвучив число загиблих українських військових: 31 тисяча. Водночас Зеленський сказав, що не може розголошувати, скільки серед українських військових є поранених і зниклих безвісти.

Форум

Wiki