Ударні дрони-"привиди" MQ-28 будуть випускатися масово в Австралії

Читать на русском

Ударні дрони-

Ударні дрони-"привиди" MQ-28 будуть випускатися масово в Австралії

Boeing повідомила, що БПЛА Ghost Bat є першим бойовим літаком, спроектованим та розробленим в Австралії за останні 50 років.

Boeing повідомила про початок будівництва нового заводу в Австралії, на якому будуть вироблятися бойові дрони MQ-28 Ghost Bat, пише Flying mag.

Очікується, що виробниче підприємство площею майже 29,5 тис. квадратних метрів, розташоване в Тувумбі (Квінсленд), буде введено в експлуатацію протягом трьох років. За даними Boeing, новий об’єкт включатиме виробництво композитів з вуглецевого волокна, сучасне роботизоване складання основних компонентів, а також можливості остаточного складання і тестування.

Boeing Australia інвестує в цей інноваційний безпілотний літак для того, щоб клієнти могли отримати його в терміни, що їх задовольнять. MQ-28 призначений для перетворення повітряного бою та озброєння повітряного флоту Австралії та союзників.

Безпілотник MQ-28 довжиною 11,5 метрів знаходиться у розробці для Королівських ВПС Австралії (RAAF) з 2019 року та вважається основою системи об’єднання повітряних сил. За словами представників компанії Boeing, дрон MQ-28 — перший військовий бойовий літак, спроектований і розроблений в Австралії за понад 50 років.

У 2022 році офіційні особи RAAF оприлюднили нову назву БПЛА, яка явно натякає на його основну місію — Ghost Bat (Ghost Bat — кажан-привид. — Ред.). Дрон буде використовувати складні мультиспектральні датчики для виявлення, стеження та атаки мети, що знаходиться як у повітрі, так і на землі. Зазначається, що безпілотники цього типу зможуть працювати у складі рою, щоб спантеличити противників.

Wiki