Заволодіння майже 95 мільйонами гривень УЗ: викрито колишнього радника Офісу президента Шила

Читать на русском Read in English

Заволодіння майже 95 мільйонами гривень УЗ: викрито колишнього радника Офісу президента Шила

Заволодіння майже 95 мільйонами гривень УЗ: викрито колишнього радника Офісу президента Шила

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили організовану групу, яка заволоділа майже 95 млн грн АТ «Укрзалізниця» на закупівлі трансформаторів під час воєнного стану. Її очолює колишній радник Офісу президента.

Про це повідомляє пресслужба органів.

За інформацією «Слово і діло» із власних джерел, йдеться про колишнього позаштатного радника ВП Артема Шила, який у серпні 2022 року повернувся до Служби безпеки України на посаду заступника директора Департаменту захисту національної державності. Наразі його затримано.

"САП та НАБУ викрили організовану групу на чолі з колишнім радником Офісу Президента України. За процесуального керівництва прокурорів САП детективи НАБУ викрили організовану групу, діяльність якої призвела до заволодіння 94,8 млн грн при закупівлі трансформаторів під час воєнного стану. Слідством встановлено, що організовану групу було створено у 2021 році для контролю за грошовими коштами АТ «Укрзалізниця»", – повідомляє САП.

За версією слідства, протягом червня – грудня 2022 року керівник організованої групи через підконтрольних посадових осіб УЗ забезпечив обрання наперед визначеної компанії постачальником силових трансформаторів. Постачання трансформаторів відбувалося за завищеною вартістю. Як підставу для відхилення пропозицій інших учасників закупівлі з вигіднішими ціновими умовами було використано листа «Про загрози державній безпеці».

«Важливо, що компанію-переможця контролює громадянин Республіки Білорусь, який має зв’язки із РФ. Цей переможець, через зареєстровану в Болгарії контрольовану фірму-прокладку, закупив трансформатори у виробника в Узбекистані та перепродав УЗ за ціною штучно збільшеною майже вдвічі. В результаті реалізації схеми протягом 2022-2024 років «Укрзалізниця» зазнала збитків на суму 94,7 млн грн, якими учасники злочину заволоділи та розпорядилися на власний розсуд», – зазначили у НАБУ.

НАБУ та САП через суд наклали арешт на 53 млн грн на банківських рахунках компанії-постачальника. Наразі затримано лідера, співорганізатора та двох учасників організованої групи.

Wiki