"Потрібно більше вибухівки": аналітик дав "рецепт" знищення Кримського мосту

"Потрібно більше вибухівки": аналітик дав "рецепт" знищення Кримського мосту

На його думку, можна використовувати дрони, однак за умови великої кількості вибухівки.

Голова Українського центру безпеки та співробітництва Сергій Кузан заявив , що окрім подолання систем ППО та оборонних рубежів РФ, проблемою є капітальний характер конструкції Кримського мосту, адже він проєктувався так, щоб міг витримувати сейсмічні коливання тощо.

"Тобто, чим більша така конструкція, тим більше потрібно засобів для знищення, потрібно більше вибухівки", - сказав Кузан.

За його словами, для досягнення мети потрібно використовувати засоби ураження з великою кількістю вибухівки.

"Для прикладу, є ракети Taurus, але їх потрібна достатня кількість, тобто все залежить від того, куди буде завдано удару. Тому що для того, щоб вивести з ладу Кримський міст, потрібно влучити не у верхні, а в нижні опори мосту, на які кріпиться сама мостова конструкція. Для цього для нас найкраще застосовувати такі ракети, як Taurus, або більшу кількість інших ракет", — пояснив він.

На його думку, також можна використовувати дрони, однак за умови великої кількості вибухівки. Серед ракет експерт також відзначив Storm Shadow та SCALP. Однак питання і в кількості ракет, і в тому, куди буде краще завдавати удару Україні.

"Тобто такий міст нам пріоритетно знищити, коли вже прийнято рішення про проведення кримської операції. Тобто умовно кажучи, коли ми вже почали проводити операцію з відрізання Криму від постачання. Перші кроки для цього — це знищення великих десантних кораблів РФ, вони використовуються зараз як основний морський компонент для логістики, забезпечення Кримського півострова. Авіаційний компонент — Іл-76, це військово-транспортна авіація РФ. Але сухопутний компонент — це саме Кримський міст", — заявив Кузан.

Крім того, він зазначив, що Україні важливо зруйнувати саме залізничне полотно.

"Важливо, щоб не просто впав сам проліт, а щоб була зруйнована основа, щоб не було куди ставити проліт", — додав Кузан.

Wiki