ЕКА за перший квартал підтримало українських експортерів на 627 мільйонів

экспорт

Станом на 1 квітня 2024 року Експортно-кредитне агентство (ЕКА) підтримало український експорт на 627 млн₴ Українські експортери у співпраці з ЕКА залучили за цей період 99,8 млн грн фінансування від банків-партнерів.

Про це повідомив заступник міністра економіки України – торговий представник України Тарас Качка.

Найчастіше програмою підтримки експортерів за участі ЕКА та банків-партнерів користувалися підприємці з Вінниччини – обсяг майбутньої експортної виручки в області склав 243,2 млн грн, Києва (235,3 млн грн) та Харківської області (33,7 млн грн).

Найбільш популярними товарами для продажу за кордон у першому кварталі були іграшки та ігрове обладнання, одяг та різні харчові продукти, які постачалися іноземним контрагентам у Німеччину, США та Індію.

Про Експортно-кредитне агентство

ПрАТ "Експортно-кредитне агентство" засновано у 2018 році. Єдиним засновником та акціонером ЕКА є держава в особі Кабінету Міністрів. Управління корпоративними правами, що належать державі у статутному капіталі ЕКА, здійснює Кабмін через уповноважений ним орган управління – Міністерство економіки.

Головною метою діяльності агентства є підтримка і стимулювання масштабної експансії експорту товарів (робіт, послуг) українського походження. Установа захищає українських експортерів від ризику неплатежів та фінансових втрат, пов’язаних із виконанням контрактів ЗЕД, а також надає широкий спектр послуг, що дозволяють посилити кредитну політику українських експортерів та ефективно управляти своїми фінансовими потоками.

У 2023 році за підтримки ЕКА українські експортери отримали понад 1 млрд грн фінансування.

Wiki