«Слуги народу» з Одеської облради поставили московського митрополита на бюджетне забезпечення

Читать на русском

«Слуги народу» з Одеської облради поставили московського митрополита на бюджетне забезпечення

«Слуги народу» з Одеської облради поставили московського митрополита на бюджетне забезпечення

Проросійському митрополиту Агафангелу щомісяця збираються виплачувати понад дві тисячі гривень з місцевого бюджету.

Щомісячні грошові виплати робить Одеська облрада голові місцевої єпархії Української православної церкви Московського патріархату митрополиту Агафангелу (Олексію Саввіну). У розпорядженні « Думської » опинилася копія відповідного розпорядження голови регіональних зборів, лідера обласного осередку президентської партії «Слуга народу» Григорія Діденка.

Документ датовано 7 лютого.

Згідно з ним, усього 2024 року ієрарх московської церкви отримає з бюджету Одещини 28,3 тис. грн — тобто по 2361 грн щомісяця. Це прожитковий мінімум для людей, які втратили працездатність.

Зазначається, що виплати робляться у зв’язку з тим, що Агафангел із 2010 року носить звання Почесного громадянина Одеської області, — тоді він був депутатом облради від Партії регіонів та активним прихильником президента Віктора Януковича.

Треба сказати, що відомий своїми проросійськими поглядами митрополит — далеко не бідна людина. Він регулярно з’являється на публіці з недешевими аксесуарами (наприклад, в окулярах вартістю понад 500 євро), розпоряджається великими сумами грошей (скажімо, 2020 року передав підприємцю готівкою понад 5 млн грн на встановлення кондиціонерів у своїй резиденції).

Крім того, на цвинтарі Свято-Успенського чоловічого монастиря для живого глави єпархії збудували розкішний мавзолей, оброблений мармуром, прикрашений мозаїками, вітражами (один зображує відновлений Спасо-Преображенський собор) та кованими елементами.

Навіщо Агафангелу, який, до речі, давав чернечу обітницю нестяжання, тобто повинен жити у злиднях, харчуватися хлібом і водою, знадобилися якісь гроші з бюджету, можна тільки здогадуватися.

Щодо Діденка, то його неодноразово викривали на підтримці Московського патріархату. Так, очолювана ним обласна рада, де всім заправляє коаліція зі «слуг», представників забороненої ОПЗЖ і труханівців, а також прихильників Юлії Тимошенко, які долучилися до них, не підтримав запропонований фракцією «Європейської Солідарності» проект звернення до Кабміну та обласної адміністрації про розірвання всіх договорів користування приміщень, укладених із УПЦ МП.

Також голова облради брав участь в урочистих богослужіннях Агафангела.

grom-ua.org

Wiki