Навіщо Путіну нові курорти на тимчасово окупованих територіях України

Читать на русском

Навіщо Путіну нові курорти на тимчасово окупованих територіях України

Навіщо Путіну нові курорти на тимчасово окупованих територіях України

На захопленому узбережжі Азовського моря та в Криму російський диктатор Путін наказав побудувати нові курорти. У планах – грязелікарня у Маріуполі, "Кримська Рив’єра" та "Золоті піски" у Криму, парки, музеї, готелі...

Щоправда, усі ці нові "курортні зони" будь-якої миті можуть опинитися на лінії фронту, тож і відпочивальників, і інвесторів залучатимуть, найімовірніше, добровільно-примусово.

Сотні нікому не потрібних готелів

Глава Кремля Володимир Путін оголосив про проєкт "П’ять морів", за яким до 2030 року в РФ повинні з’явитися готелі, парки, музеї, пляжі в Калінінградській області, Краснодарському, Приморському краях, Санкт-Петербурзі, Дагестані, на Байкалі. Сюди включили і тимчасово окуповані території України.

Планується, що на цих курортах будуть відпочивати впродовж усього року, що принесе Росії прибуток у розмірі 5% ВВП. Щоправда, плани щодо облаштування окупованих територій викликають сумніви.

Так, на нараді з Путіним гауляйтер із Запоріжжя Євген Балицький поділився своїми фантастичними планами щодо облаштування курортів на березі Азовського моря. Він запропонував створити новий курорт "Приморський" на Обитічній косі, що виходить до Азовського моря.

Живий щит із відпочивальників: навіщо Путіну нові курорти на тимчасово окупованих територіях qurikzideriqreant

На його думку, тут можна буде вмістити до 100 готелів, санаторії, грязелікарню і навіть поля для гольфу. Обійдеться все у 351 млрд рублів.

А незаконний голова тимчасово окупованого Криму Сергій Аксьонов запропонував цілорічні курорти "Золоті піски" та "Кримська Рив’єра" у Євпаторійському районі. Тут окупаційна влада зібралася побудувати 18 нових готелів. Щоправда, Аксьонов має знати, що ніхто не відпочиває і в тих готелях, що вже побудовано.

Після окупації Крим не став меккою російських туристів, як планували загарбники. Після початку повномасштабної війни, коли на пляжах побудували фортифікаційні споруди, а на військових об’єктах почалися "бавовни" – й поготів.

Літаки сюди не літають, Кримський міст вже кілька разів зазнавав серйозних уражень, щоби скористатися ним влітку, необхідно відстояти у величезних заторах. А через підрив росіянами Каховської ГЕС у Криму знову починаються проблеми з водою.

Торік курортний сезон на півострові не відбувся.

Живий щит із відпочивальників: навіщо Путіну нові курорти на тимчасово окупованих територіях

Російські інвестори більше не зацікавлені вкладати гроші в розвиток кримських курортів. Наприклад, нещодавно на аукціоні так і не змогли продати санаторій "Сонячний" в Алупці. Не виявилося охочих.

Новий фешенебельний курорт – це дерев’яні доріжки і кабінки для перевдягання?

Минулого року на пляжах Маріуполя засмагали і купалися лише нечисленні місцеві, а також гастарбайтери, що понаїхали з Росії. Відвідувачі пляжів скаржилися на брудний пісок, який практично ніхто не чистив, відсутність елементарних зручностей – не було туалетів, навісів, лавок.

Живий щит із відпочивальників: навіщо Путіну нові курорти на тимчасово окупованих територіях

Нині на центральному пляжі у Маріуполі росіяни розвинули бурхливу діяльність. Сюди підвезли пісок, роблять дерев’яні доріжки, будують кабінки для перевдягання. Спорудили невеликий дитячий майданчик. Але це дуже мало схоже на новий курорт.

"Минулого року одиниці виходили на пляж засмагати та купатися. Багато хто боїться мін, які може прибити до берега. В принципі, бояться виходити на вулицю, не те що на пляж ходити. Тебе можуть будь-якої миті зупинити, обшукати. Адже у нас теж місцевих чоловіків змушують йти на фронт воювати. У місті багато злочинності, людей грабують, убивають. У багатьох мешканців відібрали їхні квартири", – розповідає пенсіонерка з окупованого Маріуполя Валентина Іванівна (ім’я змінено).

Живий щит із відпочивальників: навіщо Путіну нові курорти на тимчасово окупованих територіях

Живий щит із відпочивальників: навіщо Путіну нові курорти на тимчасово окупованих територіях

Живий щит із відпочивальників: навіщо Путіну нові курорти на тимчасово окупованих територіях

Окупаційна влада переконує, що Маріуполь от-от відновиться. Тут активно продають квартири у новобудовах (не маріупольцям, будинки яких зруйнували, їм таке житло не по кишені), а на місці "Азовсталі" обіцяють зробити технопарк, куди водитимуть екскурсії.

Навіщо Путіну нові курорти на окупованих територіях

Протягом останнього року Росія будує залізницю з Ростова до Криму, яка проходить через Маріуполь та Бердянськ. Основне її призначення – перевезення військових вантажів на фронт та до Криму. Заразом збираються пустити пасажирські потяги, які повезуть росіян на окуповані курорти.

Глава ГУР Кирило Буданов повідомив, що процес будівництва цієї нової залізниці вже майже завершено, і це може становити серйозну проблему, але зазначив, що "з сухопутною ділянкою залізниці якось ми впораємося", адже "в цьому досвід у всіх є, і це набагато легше, аніж питання Кримського мосту".

Знають про це і у Путіна, тож можна припустити, що розбудовою нових курортів РФ переслідує кілька цілей. Зокрема, наводнити окуповані території людьми: працівниками, що створюватимуть та обслуговуватимуть ці об’єкти, відпочивальниками. Усі вони – цивільні, мають створити зокрема й живий щит для російської армії. І для нової російської залізниці, якою вони приїжджатимуть на курорти.

Розуміють це і місцеві жителі.

"Найімовірніше, це буде живий щит від обстрілів ЗСУ. Раптом що, кричатимуть, що вбили мирних відпочивальників, які нічого про війну не знали і приїхали сюди засмагати", – вважає місцевий житель Олексій.

Wiki