ВРП відсторонила Князєва від здійснення правосуддя до вироку або закриття справи

ВРП відсторонила Князєва від здійснення правосуддя до вироку або закриття справи

ВРП відсторонила Князєва від здійснення правосуддя до вироку або закриття справи

Вища рада правосуддя відсторонила суддю Верховного суду, ексголову Верховного суду Всеволода Князєва від здійснення правосуддя до набрання законної сили вироком суду або закриття кримінального провадження.

Відповідне рішення члени ВРП ухвалили на засіданні у четвер, 4 квітня.

«Вища рада правосуддя вирішила: клопотання заступника генерального прокурора – керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Клименка Олександра Васильовича задовольнити: тимчасово відсторонити суддю Верховного суду Князєва Всеволода Сергійовича від здійснення правосуддя у зв’язку з притягненням до кримінальної відповідальності до набрання законної сили вироком суду або закриття кримінального провадження за обвинуваченням Князєва Всеволода Сергійовича у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 368 Кримінального кодексу України», – оголосив резолютивну частину рішення голова ВРП Григорій Усик.

За відповідне рішення проголосували 16 із 16 присутніх членів ВРП.

Як повідомлялося, у травні 2023 року у Національному антикорупційному бюро і САП заявили про викриття схеми одержання неправомірної вигоди у 2,7 млн дол. керівництвом і суддями Верховного суду.

За версією слідства, хабар був за ухвалене 19 квітня 2023 року Великою палатою ВС рішення у справі про визнання законності придбання у 2002 році пакета акцій Полтавського гірничо-збагачувального комбінату компанією Ferrexpo.

Під час пленуму Верховного суду 140 суддів підтримали висловлення голові ВС Князєву недовіри. Також була ухвалена постанова пленуму про припинення повноважень голови ВС.

18 травня Вища рада правосуддя дала дозвіл на утримання Князєва під вартою.

Wiki