Дипломати США пояснили, чому Вашингтон передав РФ дані про теракт у «Крокусі»

Посолка США в Росії Лінн Трейсі

Російська влада запитала у США інформацію про теракт у підмосковному концертному залі «Крокус Сіті Хол», який стався 22 березня. Американська сторона передала її і має намір чинити так і надалі, повідомила посолка США в Росії Лінн Трейсі.

Подробиць Трейсі не назвала, вона лише уточнила, що від Росії надійшов «прямий запит», і попри «реальні та глибокі розбіжності з Кремлем», США готові сприяти розслідуванню того, що сталося, оскільки «російські громадяни мають право жити безпечно та гідно».

У Кремлі заяву Трейсі наразі не коментували.

Незадовго до нападу на «Крокус» спецслужби кількох західних країн, включно зі США, попереджали російську владу про високу ймовірність вчинення терактів на території країни. Тоді Володимир Путін назвав цю інформацію «шантажем» та «наміром залякати та дестабілізувати» російське суспільство. При нападі на «Крокус», за офіційними даними, загинули понад 140 людей.

9 квітня російський Слідчий комітет порушив кримінальну справу щодо фінансування тероризму «найвищими посадовими особами США та країн НАТО». Імена цих осіб не уточнювалися. У відомстві лише заявили, що ці особи нібито переказували гроші на фінансування тероризму через комерційні організації, серед яких «нафтогазова компанія «Бурісма Холдинґс», що діє на території України». Відомо, що до ради її директорів з 2014 до 2019 року входив син чинного президента США Гантер Байден.

Кого саме фінансували «найвищі посадові особи США», у російському Слідчому комітеті також не уточнили.

22 березня кілька озброєних автоматами людей увірвалися до концертної зали на околиці Москви, де мав відбутися концерт гурту «Пікнік», і стали стріляти по глядачах. Потім вони підпалили зал, спровокувавши сильну пожежу, внаслідок якої обвалився дах будівлі. Число загиблих у теракті наразі становить 144, ще 551 людина постраждала, є ті, хто досі вважається зниклими безвісти.

У справі про теракт заарештовано, як стверджують слідчі органи, четверо його виконавців та семеро співучасників, більшість із них – громадяни Таджикистану. Підозрювані з високою ймовірністю зазнали тортур під час затримання та на допитах.

Про свою причетність до теракту заявило угруповання «Ісламська держава». У тому, що саме воно організувало теракт, упевнені США та інші країни Заходу. Російська сторона стверджує, що за виконавцями теракту може стояти Україна. Київ усі звинувачення категорично відкидає.

Форум

Wiki