Заголовок статті: "Українська влада зміцнює підтримку Збройних Сил: аналіз нових законодавчих ініціатив"

Розширена стаття на основі наданого тексту:

На минулому засіданні парламенту України було ухвалено проєкт закону 9559-д, який значно розширює повноваження місцевих органів самоврядування щодо підтримки сектору безпеки і оборони країни. Згідно з цим законопроєктом, місцеві бюджети тепер мають формальні можливості надавати фінансову підтримку Збройним Силам України. Це важливий крок, який закріплює практику допомоги військовим, що існувала попередньо через різні програми, але тепер стає чітко урегульованою нормою.

З одного боку, ініціатива підтримки Збройних Сил від місцевих влад стала більш системною та прозорою завдяки новому законодавству. Однак, з іншого боку, є проєкт закону 11190, що наразі знаходиться на розгляді, який викликає значний інтерес та обговорення серед експертів та громадськості. Згідно з цим законопроєктом, пропонується змінити пропорцію спрямування коштів спеціального фонду, утвореного на базі податку на доходи фізичних осіб, який є основним джерелом фінансування для військових потреб.

Ключовою точкою змін є намір збільшити частку фінансування для військових частин до 20% (замість поточних 10%) і зменшити на 10% частку, що призначається Держспецзв’язку. Така ініціатива обгрунтована аналізом діяльності Адміністрації Держспецзв'язку та численними зверненнями військових бригад, які підтверджують, що більше інвестицій у військову техніку та обладнання може суттєво покращити їхню ефективність та оперативність.

Варто відзначити, що законопроєкт 11190 поки не отримав належного уваги в парламенті, хоча він був зареєстрований ще у квітні поточного року. Автори ініціативи підкреслюють, що це не популізм, а довгоочікувана необхідність, підтверджена потребами самого сектору оборони.

Загалом, обидва законопроекти мають значний потенціал у покращенні фінансових механізмів, спрямованих на підтримку військових потреб України. Важливо, щоб обговорення цих ініціатив не зупинялося і мало продуктивний висновок для забезпечення національної безпеки та обороноздатності країни.

Оригінал статті:

Проаналізувала проєкт закону 9559-д «Про внесення змін до деяких законів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з підтримки сектору безпеки і оборони України», який минулого тижня прийнятий парламентом в цілому.

Фактично він формалізував можливості місцевих бюджетів допомагати Збройним Силам України.

І це добре, хоча й так майже всі місцеві бюджет мали програми, через які здійснювали підтримку Збройних Сил.

Водночас поза увагою залишається проєкт закону 11190, яким Європейська Солідарність пропонує змінити пропорцію спрямування коштів спецфонду, який формується за рахунок ПДФО від оподаткування грошового забезпечення військових, а саме:

збільшити до 20% (замість 10%) для військових частин;

зменшити до 35% (замість 45%) для Держспецзв’язку.

Мені здається, це мало би бути пріоритетом для народних депутатів, але чомусь наша ініціатива досі не розглядається парламентом (законопроєкт зареєстровано ще в квітні поточного року).

І відразу відповідаючи на можливі закиди з боку деяких експертів: це не є популізмом чи поверненням «грошей на бруківку», ця пропозиція ґрунтується на аналізі ситуації, що складається під час закупівель спеціальної техніки та обладнання Адміністрацією Держспецзв'язку протягом останніх пів року та численними зверненнями бригад, яким було набагато зручніше працювати з місцевою владою (швидко і закривали нагальніші проблеми).

Сподіваюсь, ніхто не зможе спростувати слова військових.

https://www.facebook.com/EuropeanSolidarity.official

Wiki