"Ліси України" цього року збільшили сплату податків майже на 850 мільйонів,

ліси

У першому кварталі цього року державне підприємство "Ліси України" збільшило реалізацію необробленої деревини до майже 5,1 млрд грн, що на 1,2 млрд грн більше, ніж у першому кварталі 2023 року.

Про це повідомив генеральний директор підприємства Юрій Болоховець.

За його словами, сплачено податків на понад 850 млн грн, більше ніж у першому кварталі 2023 року. Прибуток до оподаткування зріс до майже 1 млрд₴

"Серед негативний факторів, які позначилися на результатах – блокада західних кордонів. Дорога експортна логістика стала ще дорожче, що вдарило як по переробникам, так і по лісівниках. Серед позитивних факторів – закриття лісгоспних цехів переробки. Утримання їх в ринкових умовах не мало сенсу.

Роздержавлення ринку переробки посилило конкуренцію, прозорість, значно зменшило корупційні ризики. Зважайте, це лише перший квартал. Більш відчутно відмова від лісгоспної переробки позначиться на економічних показниках другого-третього кварталів", – зазначив Юрій Болоховець.

Нагадаймо, ДП "Ліси України" цього року передало ЗСУ для будівництва фортифікацій майже 40 тис. куб. м. деревини. Як зазначають на підприємстві, всі заявки від військових компанія закриває власними ресурсами на 100%.

Заготівля деревини для ЗСУ, доставка, завантаження у вагони фінансуються коштами ДП "Ліси України". Підприємство також сплачує податки за передані військовим лісоматеріали.

Wiki